5 powodów dla których pokochasz garderobę kapsułową

Jeżeli uważnie czytałaś mój ostatni wpis o historii i założeniach garderoby kapsułowej, to wiesz już, na czym polega jej fenomen. Jeżeli nie zdążyłaś przeczytać, to tu znajdziesz wszystkie informacje: http://www.littlebitofmakeup.pl/co-to-jest-garderoba-kapsulowa/

W tym wpisie przedstawię Ci 5 powodów, dla których warto zacząć budować garderobę kapsułową. Jeżeli szukasz przestrzeni w swojej szafie, oszczędności i komfortu, pokochasz ją tak, jak ja. Zaczynamy!

1. Pierwszym i kluczowym  argumentem jest oszczędność czasu i nerwów przed wyjściem z domu. Dotyczy to szczególnie sytuacji, które zdarzają się okazjonalnie. Otwierasz szafę i wiesz, w co się ubierzesz. Niewiarygodny komfort.

2. Pomimo tego, że oszczędność pieniędzy jest na drugim miejscu, to jest również bardzo istotna. Poznając swoją sylwetkę i budując konkretny plan zakupowy, nie tracisz pieniędzy na nieprzemyślane zakupy. Jak każdej kobiecie zdarzały mi się  bezsensowne zakupy rzeczy, których nigdy nie ubrałam (przecież schudnę) lub tych słabej jakości, które po jednym praniu wyglądały źle (kosztowały tylko 19,99 zł). Konkretny plan zakupowy oszczędza Twój czas i pieniądze.

3. Schludna i przejrzysta garderoba, to kolejny argument, który do mnie przemawia. Jeżeli otwierasz swoją szafę i tracisz chęci do działania, to znak, że powinnaś ją przeorganizować. Nadmiar niepotrzebnych rzeczy powoduje chaos i blokuje szybkie podejmowanie decyzji. Uwolnij się od zbędnych rzeczy, a poczujesz ulgę!

4. Kwestie związane z nadmiernym konsumpcjonizmem, który nie wnosił w nasze życie niczego wartościowego. Mając świadomość tego, że jest wytwarzana sztuczna potrzeba nadmiernego posiadania, świadomie nie chcę kręcić tego kołowrotka. Zastanów się, czy kupno kolejnej sukienki lub 5 par butów, tylko po to, aby je mieć, jest naprawdę niezbędne?  

 5. Będziesz mieć większe poczucie organizacji i przejrzystości przestrzeni, która Cię otacza. Ład i porządek sprawia, że łatwiej skupiamy uwagę na rzeczach ważnych i stajemy się bardziej wydajne. 

5 powodów dla których pokochasz garderobę kapsułową

 

9

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: