5 sposobów na piękną skórę latem

W tym roku skupiłam swoją uwagę na pielęgnacji, dzięki czemu ograniczyłam makijaż do minimum. W moim przypadku minimum oznacza tusz do rzęs, korektor pod oczy i pomadka ochronna do ust. W ostatnim czasie sięgam również po konturówki w kolorze zgaszonego różu. Te produkty wystarczają mi do wykonania makijażu, który mam na sobie w pracy. Będąc na wakacjach, w ciągu dnia zupełnie z niego zrezygnowałam. Podstawą mojej letniej pielęgnacji był krem z filtrem spf 50 firmy Ziaja, który nakładałam na twarz codziennie, nawet jak nie było słońca. Już w zeszłym roku zauważyłam, że stosowanie filtra na twarz powoduje, że po słoneczne piegi (które uwielbiam) mają bardziej regularny kształt. Kolejnym bardzo ważnym kosmetykiem stała się woda termalna z Avene, która ma moim zdaniem najlepszy atomizer i rozpyla produkt równomiernie na całej twarzy. Wychodząc na spacer brzegiem morza, zabierałam ze sobą sztyft pod oczy od Milk Make-up. Ponieważ mocny wiatr wiał cały czas, nakładałam go również na twarz. Jak wiadomo mocny, morski wiatr i słońce, to główni sprawcy wysuszenia skóry i powstawania zmarszczek. Czego przykładem są rybacy, którzy podczas połowów ryb przebywają większość czasu na otwartej przestrzeni.

Bardzo przydatna okazała się również woda ze srebrem, którą pryskałam twarz podczas oczyszczania skóry ultradźwiękami. W niedalekiej przeszłości kupiłam domowe urządzenie do peelingu kawitacyjnego i nie wyobrażam sobie już pielęgnacji bez jego udziału. Srebro ma właściwości bakteriobójcze, co w połączeniu z urządzeniem intensywnie oczyszcza skórę. Takie domowe oczyszczanie jest potrzebne szczególnie w okresie letnim, ponieważ produkty z filtrem zapychają pory.

Jak wiadomo tylko oczyszczona i dobrze nawilżona twarz wygląda pięknie i jest dobrym płótnem dla dalszego zabiegu upiększającego, jakim jest makijaż. Jeżeli chodzi o nawadnianie skóry od wewnątrz, to również nie zaniedbuje tej kwestii, a elektrolity w saszetce mam zawsze przy sobie. Są bardzo przydatne w długiej podróży i ograniczonym dostępie do toalety. Mała butelka wody z elektrolitami powoduje, że moja skóra jest w dobrej kondycji. Musiałabym wspomnieć jeszcze o eliminacji nadmiaru cukru z diety, który w nadmiarze powoduje stany zapalne skóry i przyrost wagi ciała. Jednak sama walczę z wielką pokusą na słodycze, dlatego łaskawiej podchodzę do tej kwestii:)

Podsumowując wcześniejsze informacje, moje 5 sposobów na piękną skórę to:
  • oczyszczanie twarzy wodą z dodatkiem srebra i ultradźwiękami
  • woda termalna
  • krem z filtrem
  • szybkie nawilżanie
  • nawadnianie organizmu od wewnątrz

5 sposobów na piękną skórę latem5 sposobów na piękną skórę latem5 sposobów na piękną skórę latem

10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: