’60Vibes – Jak wykonać makijaż w stylu lat sześciesiątych?

W ostatnim czasie lata 60 ubiegłego wieku stały się dla mnie dużą inspiracją. Właściwie przełom lat 60/70 to mój ulubiony czas w modzie i makijażu. Jednak w tym poście skupię swoją uwagę jedynie na pełnych świeżego podejścia w kwestii urody latach 60.

Był to okres wielkiego buntu młodych ludzi, łamiącego stare zasady panujące w postrzeganiu kwestii dotyczących mody i dbania o urodę. Wielką rewolucję rozpoczęła Mary Quant, która jako pierwsza wprowadziła na rynek mini spódniczkę oraz własną linię kosmetyków do makijażu, skierowaną do niezależnych kobiet. Jej nowoczesne przyborniki kosmetyków zawierały wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do wykonania kolorowego i wyzwolonego makijażu. Każdy z produktów miał swoją żartobliwą nazwę, nawiązującą do żargonu młodzieżowego lub związaną z zabawnym kontekstem znanych sformułowań. Mnie w pamięć zapadła nazwa pudru wykończającego makijaż, która brzmiała „Face Final” i od razu wzbudziła moje myślowe powiązanie z miłosnym uniesieniem. Zresztą „Lickstick” jako nazwa pomadki również kojarzy się jednoznacznie;) Quant zmieniła dotychczasowy schemat  sprzedaży swoich produktów, a w sklepach oprócz sprzedawczyń można było spotkać również sprzedających mężczyzn. Było to bardzo odważne posunięcie jak na tamte czasu. Makijaż Mary Quant opierał się na graficznych kreskach i intensywnych kolorach, a jej kosmetyki zwojowały cały świat.

Moja propozycja makijażu w stylu lat 60 opiera się oczywiście na graficznej, kolorowej kresce modelującej kształt oka. Naturalnie wyglądająca skóra twarzy powoduje, że całość wygląda lekko i nienachalnie. Kreskę wykonałam metalicznym eyelinerem marki Golden Rose, który długo utrzymuje się na skórze. Dolne powieki zaznaczyłam matowym cieniem w kolorze brązowym, a na linię wodną nałożyłam metaliczną, zieloną kredkę. Usta podkreśliłam matową konturówką, której odcień nie rywalizuje o uwagę z kolorową kreską.
Ozdobny kolczyk w kształcie agrafki nawiązuje do mojego logo i jest dla mnie symbolem młodzieńczego buntu oraz wyzwolenia. Subtelny, ale widoczny makijaż i charakterystyczna ozdoba powodują, że cały look jest w równowadze, którą sobie cenię.

Tu możesz zobaczyć jak wykonać makijaż w kolorze soczystej zieleni: http://www.littlebitofmakeup.pl/radosny-makijaz-na-powitanie-wiosny/

Źródłem informacji jest książka „Face Paint Historia Makijażu” autorstwa Lisy Eldridge.

 

 

'60Vibes - Jak wykonać makijaż w stylu lat sześciesiątych?

 

 

2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: