Burzowe niebo. Jak wykonać granatowe smokey eyes?

 

Nie jest tajemnicą, że bardzo lubię stosować niebieskie kolory w makijażu oczu. Pisałam kiedyś już na ten temat, a post możesz przeczytać tu:http://www.littlebitofmakeup.pl/granatowelove/  . Przeglądając Instagram Lisy Eldridge natknęłam się na zdjęcie Evy Green w niebieskiej stylizacji i w pięknym smokey eyes w kolorze głębokiego granatu. Tak się złożyło, że w swoich zasobach stylizacyjnych posiadam niebieską bluzkę i naszyjnik z błękitnym sercem. Sam naszyjnik przywodzi mi na myśl ten z Titanica, który dumnie prezentowała Kate Winslet i myślę, że nie tylko mi on się tak skojarzy. Skuszona inspiracją postanowiłam odtworzyć makijaż wykonany przez Lisę.

Pozostając w obszarze inspiracji, który dla niewtajemniczonych budzi wiele skrajnych emocji, uważam, że jest ona naturalną rzeczą, której nikt nie powinien się wstydzić. Często przeglądając filmiki z tutorialami makijażowymi  lub komentarze pod zdjęciami kompletnie nie rozumiem tych, które zarzucają autorowi zżynanie pomysłu od innych artystów. Szczególne, kiedy jest zaznaczone, że konkretna praca tak poruszyła jego kreatywność, iż postanowił ją zinterpretować po swojemu.
Będąc młoda adeptka sztuki makijażu, jednym z etapów mojej edukacji była analiza prac cenionych artystów i odtwarzanie techniki przez nich stosowanej. W taki sposób uczymy się fachu i wyrabiamy swój styl. Dla mnie fascynacja pracami innych jest składaniem hołdu dla ich umiejętności i kunsztu. Inspiracja pracami mentorów lub ludzi, których podziwiamy, jest naturalnym procesem kreatywnego rozwoju.
Wspaniale by było nie mieć styczności z opiniami ludzi, którzy kompletnie się nie znają i nigdy nie podjęli konkretnego procesu nauczania w żadnej dziedzinie lub nie próbowali go zrozumieć, wykonując zadania bez namysłu. Jednak w obecnych czasach tego typu opinie mogą być wyrażane bez żadnego skrępowania. Dlatego musiałam się nauczyć nieprzyjmowania do siebie tych, które są negatywne z powodu braku wiedzy i nieogarnięcia, a nie z chęci wskazania drogi mojego rozwoju. Czasami wystarczy zapoznać ludzi z tematem i z naszym punktem widzenia, bo ich negatywne podejście wynika z braku wiedzy w tym obszarze.Tu pisałam o kwestii makijażu artystycznego, który  dla większości może być niezrozumiały : http://www.littlebitofmakeup.pl/makijaz-artystyczny-slow-wyjasnienia/

Wracając do makijażu ze zdjęcia, wykonałam go za pomocą palety cieni Morphebrushes, których struktura jest  mocno  nasycona kolorowym pigmentem. Na środek powieki górnej i dolnej nałożyłam srebrny pyłek na mokro. Dzięki tej technice w tych miejscach światło się pięknie załamuje, przez co spojrzenie pomimo ciemnego koloru wydaje się radośniejsze. Usta podkreśliłam matową kredką w kolorze zgaszonego brązu. Jest to prosty i szybki makijaż, który bez problemu może być odtworzony w domu.  Zainspiruj się i twórz! 😉

 

Burzowe niebo. Jak wykonać granatowe smokey eyes?

3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: