Dlaczego jestem zwolenniczką minimalizmu w garderobie?

Minimalizm w mojej szafie
Od kiedy pamiętam, zawartość mojej szafy nie była imponująca.  Czasami z delikatną zazdrością spoglądałam na koleżanki, którym babcie szyły po kilka sukienek na letnie wyjazdy.  Jednak szybko mi przechodziło, bo miałam swoje ulubione rzeczy, w których dobrze wyglądałam i świetnie się czułam. W miodowych sztruksach z rozszerzanymi nogawkami, które znalazłam u babci w piwnicy, robiłam furorę! Należały do mojej mamy i były tak cool, że każdy, kto mnie w nich widział, chciał je odkupić.
W czasach młodzieńczych szaleństw upodobałam sobie luźny styl grunge, który delikatnie przerabiałam pod siebie. Szary, oversizowy sweter pożyczony z szafy ojca, był moim hitem! Łączyłam go z dopasowanymi spodniami w kratę, które były wtedy bardzo modne. Nigdy nie miałam ortodoksyjnych poglądów i od zawsze uważam, że najlepiej się czuję bez ograniczeń narzucanych z zewnątrz, rozglądając się na dookoła i czerpiąc inspiracje zewsząd. Przywiązuje się do rzeczy i noszę je do zdarcia, ubolewając, że nie mogę dostać niczego podobnego. Jest to mój wybór, który nie dyktują panujące trendy. Wynika on z moich osobistych upodobań.

Szafa minimalistki

Jakiś czas temu pisałam o tym, że na własne życzenie zostałam pochłonięta przez swoje życie zawodowe, które napędza mnie do działania, ale jednocześnie wrzuciło mnie w sztywne ramy pracowniczego mundurka. Możecie o tym przeczytać tu:http://www.littlebitofmakeup.pl/przyjemnosci-ktore-mozesz-zrobic-prolog/

Nie będę zganiać wszystkiego na pracę, bo przecież mogę się przebierać. Jednak jestem zbyt leniwa i nic na to nie poradzę!  To moje lenistwo doprowadziło mnie do tego, że kiedy zdarzają się okazje, które wymagają ode mnie stosownego stroju, zaczynam nerwowo szukać czegoś odpowiedniego w swojej skromnej szafie. Finał jest taki, że w pospiechu kupuje ubrania, których już więcej nie wykorzystam.

Rozwiązaniem tego problemu stało się dla mnie stworzenie garderoby kapsułowej.

W kolejnym poście napiszę, co to jest garderoba kapsułowa, jak ja stworzyć i dlaczego taka organizacja szafy ułatwia moje życie. Zostańcie ze mną!

Dlaczego jestem zwolenniczką minimalizmu w garderobie?

 

 

9

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: