Wydarzenie Gorzów #JestKobietą

Biorąc udział w przygotowywaniu spotu promującego ambasadorki i ambasadorów kampanii GORZÓW #StądJestem, zaskoczyła mnie tak mała ilość kobiet, które zostały zdominowane przez panów. Tylko dwie panie na 14 mężczyzn? Nie ukrywam, że zasmuciła mnie ta dysproporcja. Natalia Ślizowska i Małgorzata Kocik to dwie wspaniałe reprezentantki, z którymi miałam okazję pracować podczas przygotowań. Niedługo po tym moje obawy zostały jednak rozwiane, ponieważ w roli ambasadorek miasta przedstawiono aktywnie działające kobiety, które mocno wpływają na jego rozwój.

W kampanii GORZÓW #StądJestem bierze obecnie udział 16 oficjalnych ambasadorek miasta. Są to: Adriana Szklarz, Paula Tumala, Anna Kowalczewska, Emilia Książek, Iwona Mazur, Olga Michałkiewicz, Barbara Latoszek, Milena Olszewska, Izabela Piwkowska, Małgorzata Witkowska, Magdalena Joanna Sielska, Joanna Owczarek-Romaniszyn, Anetta Jabłońska, Natalia Ślizowska, Maria Szupiluk i Małgorzata Kocik.

W niedzielę 24 marca miałam okazję poznać je wszystkie na evencie pod hasłem GORZÓW #JestKobietą. Czy organizatorki czytają w moich myślach? To wydarzenie zostało stworzone właśnie po to, aby pokazać ile wspaniałych kobiet mieszka i działa w Gorzowie! Po nieprzespanej nocy tego dnia nie byłam w 100% dyspozycji. Jednak nie przypuszczałam, że będę unosić się na fali tak ogromnego ładunku energetycznego, którym emanowały uczestniczki. O kawie przypomniałam sobie pod koniec wydarzenia i w pośpiechu wypiłam jedną.
Zostałam zaproszona przez Martę Liberkowską w charakterze doradcy do spraw urody. Wraz z Natalią Ślizowską oraz Emilią Książek, byłam odpowiedzialna za metamorfozę dwóch uczestniczek wydarzenia. Pierwszą z nich była pani Małgorzata Witkowska. Natomiast drugą panią, którą miałam okazję przygotowywać, była jedna z prowadzących wydarzenie, Magdalena Sielska.

Pani Małgorzata przeszła metamorfozę totalną, ponieważ z bardzo jasnej blondynki przeistoczyła się w posiadaczkę ciemnych włosów. Emilia Książek dobrała kolor włosów, który idealnie podkreślił kolor tęczówki naszej modelki. Natalia Ślizowska zaproponowała kolorowy płaszcz w bardzo kobiecym fasonie i modny w tym sezonie plecak z tej samej tkaniny. Była to propozycja stylizacji codziennej, która pomimo tego, że jest wygodna, wybija się wśród dominującej szarości otoczenia kolorem i nowoczesną formą. Makijaż, jaki wykonałam pani Małgorzacie, opierał się na delikatnie wyrównanej skórze twarzy niewielką ilością podkładu oraz mocniej podkreślonych oczach. Zależało mi również na tym, aby pokazać, że dobranie odpowiedniego koloru cieni do powiek, może wspaniale podkreślić tęczówkę, a kolorowy makijaż nadaje się również na co dzień. W tym przypadku tematem przewodnim był granat i jego odcienie. Dla rozświetlenia całości dodałam różowe, iskrzące akcenty. Usta pokryłam konturówką i dobranym pod kolor błyszczykiem. Dzięki temu twarz wyglądała na wypoczętą i świetlistą.

Nasza druga modelka, Magdalena Sielska, prezentowała stylizację wyjściową. Dlatego postanowiłam nie zmywać jej idealnie wykonanego makijażu, a jedynie podkręcić go i nadać bardziej wieczorowy charakter. W kącikach oczu nałożyłam złoty pigment na mokro oraz dla kontrastu iskrzące drobinki w odcieniach błękitu. Usta były już pomalowane czerwoną pomadką, więc jedyną rzeczą, którą wykonałam, było wyrysowanie ich konturu. Użycie konturówki do ust powoduje, że kolor utrzymuje się na nich dłużej, nie wychodząc poza ich linię oraz sprawia, że usta wyglądają perfekcyjnie. Natalia zaproponowała czerwony kombinezon, który perfekcyjnie podkreślał wspaniałą figurę. Natomiast fryzura wykonana przez Emilię opierała się na wyprostowanych włosach i zaczesaniu ich w eleganckie upięcie. Pani Magdalena wyglądała obłędnie w  tym kobiecym i eleganckim looku!

W podsumowaniu chciałam bardzo podziękować za zaproszenie i możliwość udziału w tak cudownie motywującym wydarzeniu. Do tej pory czuję się zainspirowana i wiem, że wspieranie kobiecej energii jest tym, co chcę kontynuować! Bo siła jest kobieta!

Zdjęcia Bartłomiej Nowosielski, Daniel Adamski

 

 

10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: