Jak wykonać szybki makijaż w podróży?

Ponieważ podstawą mojego dbania o urodę jest rutyna pielęgnacyjna, o której możesz przeczytać tu: http://www.littlebitofmakeup.pl/5-sposobow-na-piekna-skore-latem/, na co dzień wystarczą mi 3 produkty do makijażu. Są to: tusz do rzęs, korektor pod oczy i pomadka ochronna. Opcjonalnie sięgam również po kredę do oczu i konturówkę do ust. Lubię dopasowywać swój makijaż do okoliczności  i podkreślać nim ważność sytuacji, w jakiej się będę znajdować, dlatego nie ograniczam się do jednego schematu jego wykonania.

 Niedawno wybrałam się w krótką podróż do Krakowa i chcąc wpasować się w tradycyjny klimat miasta,  postawiłam na klasykę. Mój makijaż opierał się jedynie na podkreślonych oczach czarną kredką. Wykonałam nią cienką kreskę modelująca kształt górnej powieki. Muszę przyznać, że przetrwała ona w nienaruszonym stanie cały dzień intensywnej aktywności. Pod koniec dnia poprawek wymagały jedynie zasinienia pod oczami. Po spotkaniu ze Smokiem Wawelskim postanowiłam odpocząć nad rzeką, a intensywne słońce powodowało, że nie mogłam swobodnie się rozglądać. Dodatkowo coś mnie uczuliło i cały czas miałam załzawione i podpuchnięte oczy, dlatego okulary przeciwsłoneczne były dla mnie wybawieniem. Przydała się również mała butelka wody termalnej, którą co jakiś czas odświeżałam sobie twarz. Muszę jednak stwierdzić, że pomimo zmęczenia czułam się zrelaksowana. Taki paradoks:)

Co mam w swojej torebce podręcznej podczas podróży?

Podczas wyjazdów nie mogę obyć się bez nawilżanych chusteczek, którymi w zależności od potrzeby czyszczę ręce lub odświeżam twarz. Zabieram również małą butelkę wody termalnej, korektor pod oczy i pomadkę ochronną (zamiennie może być błyszczyk do ust). Bez tych produktów czuję się nie komfortowo, dlatego zawsze mam je przy sobie. W podróży polecam również stosowanie kosmetyków wodoopornych. Z racji mojej suchej skóry ich przyczepność  jest wystarczająca, szczególnie w przypadku tuszu do rzęs. Jednak jeżeli masz skórę ze skłonnościami do przetłuszczania się, w podróży warto sięgnąć po kosmetyki wodoodporne. Zapewniają one komfort w noszeniu makijażu oraz pewność, że wszystkie jego elementy będą cały dzień na swoim miejscu.

Jaka jest różnica pomiędzy kosmetykami wodoopornymi a wodoodpornymi?

  • Wodooporne kosmetyki — water resistant, to takie, które będą utrzymywać się na miejscu w przypadku chwilowych, niesprzyjających warunków, np. gdy będzie padać lub będziemy łzawić
  • Wodoodporne kosmetyki — waterproof, to takie, których formuła jest mocno przyczepna do powierzchni skóry lub włosa (maskara) i z założenia nie rusza ich nawet nurkowanie pod powierzchnią wody 😉

Resztę wrażeń w kolejnym poście. Zostań ze mną!

 

Jak wykonać szybki makijaż w podróży?Jak wykonać szybki makijaż dzienny?Jak wykonać szybki makijaż w podróży?Jak wykonać szybki makijaż w podróży?Jak wykonać szybki makijaż dzienny?

7

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: