Jaki jest zakres działań wizażysty-stylisty podczas pracy na planie zdjęciowym ?

Kulisy obsługi planu zdjęciowego
Osoba  profesjonalnie zajmująca się pracą przy tworzeniu wizerunku modeli oraz osób biorących udział w produkcji powinna ułatwiać prace ekipie i współpracować z nią. Co to oznacza w praktyce? Ponieważ traktuję swoją pracę poważnie, kiedy tylko jest taka możliwość, uczestniczę w trakcie zdjęć lub nagrania. Jestem obecna na planie w każdym momencie i kontroluje twarz oraz ubrania, aby z powodu mojego zaniedbania nie stracić dobrego ujęcia. Czasami zdarza się tak, że kadr i ułożenie modelki jest świetne, ale efekt psuje źle układające się ubranie. Drobne nieociągnięcia, np. wystającą metkę, można usunąć w postprodukcji zdjęć. Jednak w przypadku obrazu ruchomego, jest to prawie niewykonalne. Z tego powodu brak kontroli modeli w czasie pracy na planie jest niedopuszczalnym błędem i świadczy o tym, że nie podchodzimy do swoich działań profesjonalnie. W przypadku dużych, komercyjnych produkcji, to jak podchodzisz do swoich zadań, może mieć kluczowe znaczenie w kolejnych angażach. Dlatego zawsze warto dawać z siebie jak najwięcej.

Pierwszą rzeczą, jaką powinna wiedzieć osoba zajmująca się wizerunkiem na planie, jest poznanie rodzaju oświetlenie, jakie będzie używane. Ta informacja pozwala na dobranie odpowiednich kosmetyków oraz technik wykonania makijażu (inny make-up wykonuje się do sesji w plenerze, inny do zdjęć w sztucznym oświetleniu) Tu możesz przezczytać o tym, jak światło wpływa na makijaż: http://www.littlebitofmakeup.pl/jak-swiatlo-wplywa-na-makijaz-i-prace-makijazystki/.

Kolejną ważną kwestią jest przygotowanie spójnych z koncepcją stylizacji, które jednocześnie będą pasowały do typu urody modeli. Jeżeli plan jest taki, aby stworzyć romantyczne, miękkie obrazy, nie możemy wykonać mocnych, graficznych makijaży, ponieważ efekt nie zadowoli żadnej ze stron. Ta sama kwestia dotyczy stylizacji, która nadaje klimat i powinna pasować do scenerii oraz charakteru zdjęć. W przypadku sesji zdjęciowej mamy z dzieckiem, która ma ukazywać delikatność, subtelność i naturalność, wybór ciężkiej, czarnej sukni, nie jest dobry. Dlatego w pracy wizażysty-stylisty najważniejszy jest zmysł estetyczny i umiejętność poprawnego interpretowania kontekstu działań. Oczywiście wszystkiego można się nauczyć, jednak posiadanie wrodzonych umiejętności z tego zakresu, bardzo ułatwia działania.

Czasami zdarza się tak, że praca na planie zdjęciowym wiąże się z różnymi innymi zadaniami, np. z zabawianiem dzieci, kiedy mama pozuje solo : ) Mi zdarza się również wchodzić w kadr, kiedy akurat tworze swoje filmiki na Insta Story : P Tak, czasami  trzeba usuwać mnie ze zdjęcia! Podsumowując temat, praca osoby obsługującej plan zdjęciowy wymaga od niej dużych pokładów cierpliwości, chęci robienia kilku rzeczy prawie jednocześnie i poświecenie danemu zadaniu całych swoich umiejętności. 
Tu możesz przeczytać jak tworzy się teledyski: http://www.littlebitofmakeup.pl/jak-sie-kreci-teledysk/  

 

 

Jaki jest zakres działań wizażysty-stylisty podczas pracy na planie zdjęciowym ?Jaki jest zakres działań wizażysty-stylisty podczas pracy na planie zdjęciowym ?Jaki jest zakres działań wizażysty-stylisty podczas pracy na planie zdjęciowym ?

 

 

 

 

4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: