Klasyka gatunku – Jeansowa kurtka

Kurtka jeansowa to klasyka gatunku, która swoje początki ma w erze poszukiwaczy złota. 150 lat temu marka Levi Strauss jako pierwsza wprowadziła na rynek kurtkę z grubego jeansu. Była ona idealnym odzieniem chroniącym ciało  robotników pracujących w trudnych warunkach. Model, który wszyscy dobrze kojarzymy, czyli dopasowana, krótka kurtka z kieszeniami na piersiach, pojawiła się na początku lat 30 ubiegłego wieku i została wyprodukowana przez markę Lee. W latach 50 można w niej było oglądać wielkie gwiazdy kina. Marilyn Monroe z wdziękiem nosiła jeansowy mundurek na ekranie i w życiu prywatnym.

Osobiście nie  nosiłam kurtki jeansowej, nawet w okresie swojej młodości. Po raz pierwszy sięgnęłam po nią w zeszłym sezonie, kiedy poszukiwałam mniej eleganckiego okrycia do żółtej sukienki. Przepadłam bez reszty. Nie miałam pojęcia, że jeansowa kurta tak dobrze chroni przed wiatrem, jednocześnie nie grzeje, jak nie ma potrzeby. Całe wakacje nad morzem byłam z nią nierozłączna. W tym sezonie również będzie mi służyć. Noszę ją standardowo, jako okrycie wierzchnie, jednak unikam zestawiania jej z jeansami w kolorze niebieskim. Nie mam przekonania do takich total looków. Kto wie, może przyjdzie czas na zmianę zdania.

Tu możesz zobaczyć całą stylizacje z żółtą sukienką w roli głównej: http://www.littlebitofmakeup.pl/jak-nosic-kolorowa-letnia-sukienke/

Klasyka gatunku - Jeansowa kurtkaKlasyka gatunku - Jeansowa kurtkaKlasyka gatunku - Jeansowa kurtka

 

2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: