Radosny makijaż na powitanie Wiosny!

Wiosna to radosny czas budzenia się z zimowego snu. Po sporej dawce koloru brązowego i zgaszonego złota, nabrałam ochoty na coś żywszego. Barwami, które kojarzą mi się optymistycznie, są zielenie i róże. Dlatego mój pierwszy wiosenny makijaż opiera się na połączeniu tych dwóch kolorów.

Podstawą każdego  makijażu, który wykonuję jest dobrze nawilżona skóra. Tylko po wcześniejszej, intensywnej pielęgnacji mogę przystąpić do nakładania kosmetyków kolorowych. Bardzo lubię, kiedy faktura mojej skóry jest widoczna, a duża ilość podkładu dodatkowo ją obciąża. Dlatego ograniczam go do minimum, czasami nawet zupełnie z niego rezygnując na rzecz korektora. Korektorem ukrywam jedynie zasinienia pod oczami i drobne niedoskonałości. Jednak do tego makijażu nałożyłam niewielką ilość podkładu Face and Body marki Mac. Jest on na tyle lekki, że nie obciąża mojej skóry, dając przy tym delikatne wyrównanie kolorytu twarz.

Makijaż oczu opiera się na połączeniu koloru soczystej zieleni z połyskującym różem. Ich kształt wymodelowałam matowym brązem, który stał się bazą dla kolorowych cieni. Ciekawym rozwiązaniem było obrysowanie linii wodnej na dole i na górze za pomocą wodoodpornej, zielonej kredki. Dzięki temu kolor zielony pięknie podbił  moją tęczówkę. Na rzęsy nałożyłam dwie warstwy czarnej maskary.

Usta utrzymałam w tonacji zgaszonego różu. Jego intensywność nie wybija się na pierwszy plan i nie odciąga uwagi od oczu. Na kości policzkowe nałożyłam jedynie rozświetlacz, tworzący efekt naturalnego blasku za pomocą odbicia światła.

Makijaż ten to propozycja dla kobiet, które znudziły się już zachowawczym podejściem do swoje urody i pragną spróbować czegoś nowego. Można wykonać go również w wersji monochromatycznej, za pomocą jednego z tych dwóch kolorów. Zarówno zieleń, jak i róż będą się świetnie prezentować solo. Makijaż to zabawa, także zachęcam do próbowania nowości i łamania schematów!

Tu możesz zobaczyć makijaż w kolorze liliowym: http://www.littlebitofmakeup.pl/liliovelove-jak-zrobic-naturalny-makijaz-do-pracy/

 

Radosny makijaż na powitanie Wiosny!Radosny makijaż na powitanie Wiosny!

3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: