Czarne ubrania, jako idealna baza każdej garderoby kapsułowej

Czarne ubrania, jako idealna baza każdej garderoby kapsułowej
Kompletując swoją garderobę na zasadzie kapsuły, co to jest garderoba kapsułowa, możesz przeczytać tu:http://www.littlebitofmakeup.pl/co-to-jest-garderoba-kapsulowa/ zaczęłam od analizy, w jakich kolorach czuję się i wyglądam dobrze. Od lat jestem wierną fanką czerni i już się do niej przyzwyczaiłam. Jednak chciałam, aby w mojej szafie znajdowały się również kolorowe ubrania. Z tego powodu kolor czarny jest moją bazą pod tworzenie dziennych stylizacji. Ponieważ przywiązuję się do rzeczy, preferuję konkretne, przemyślane zakupy, które posłużą mi długo.

Już wyrosłam z impulsywnych zakupów i nabywam jedynie rzeczy, które są idealnie do mnie dopasowane. Poprzez określenie dopasowane, mam na myśli dostosowanie ich do mojego stylu życia, preferencji i usposobienia. Większość oferowanych ubrań jest szyta według standardowej tabeli rozmiarów, dlatego  bardzo często muszę je przerabiać. Z tego powodu staram się omijać tanie sieciówki, gdzie jakość odszycia i materiał w większości przypadków są słabe. Nie widzę sensu inwestowania pieniędzy w rzeczy marnej jakości, generujące dodatkowe koszty.

Jeżeli chcesz zbudować garderobę, która  da Ci pewność, że w każdej sytuacji będziesz wyglądać rewelacyjnie, zacznij od analizy swoich potrzeb. To jest pierwszy krok do tego, aby poznać siebie i zacząć podejmować świadome decyzje zakupowe. Nie śpiesz się z tym i nie próbuj na siłę wcielać się w role, które wykreujesz pod wpływem nie swoich przekonań. Poznanie siebie, swoich upodobań i potrzeb, które są pozbawione  presji  dyktowanej przez otoczenie, wymaga czasu i zdecydowania w  działaniu. Efektywność tego procesu uzależniona jest również od twojej osobowości i charakteru, dlatego podążaj za swoim rytmem, a wszystko się samo ułoży! 
Czarna kurtka marki Molton, którą prezentuję na zdjęciu, jest ze mną już ponad 5 lat i nadal wygląda świetnie. Ma klasyczny, ponadczasowy fason z tego powodu jest   mało prawdopodobne, aby wyszła kiedyś z mody. Poza tym pasuje do rzeczy, które mam w szafie. Mała, rockowa torebka  również współgra z moim stylem i jest praktyczna. Możesz ją kupić tu: https://molton.pl/torebka-52535.html

Kolejny wpis będzie o koszuli w wężowy wzór, który jest hitem jesieni. Zostań ze mną!

 

9

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: