Jak nosić klasyczną, skórzaną ramoneskę?

Skórzana kurtka, zwana potocznie ramoneską, jest klasycznym, męskim okryciem wierzchnim. W latach ’50 ubiegłego wieku stała się ona symbolem buntu wyzwolonej młodzieży, która oszalała na punkcie Marlona Brando, odgrywającego w filmie „Dziki” główną rolę męską. Brando wcielał się w postać przywódcy gangu motocyklistów, a jego męski wizerunek w postaci białego, dopasowanego T-shirtu, jeansów i skórzanej kurtki, stał się kultowy. Po Marlonie Brando trend podchwycili min. Jeams Dean, a następnie liderzy grup rockowych, min. Bruce Springsteen, Johny Ramone (od jego nazwiska kurtkę tę nazywamy ramoneską) oraz lider zespołu Depeche Mode, Dave Gahan.

Wróćmy jednak do początku. Kurtka motocyklowa powstała w Ameryce w małej, rodzinnej fabryce braci Schott, którzy otworzyli firmę pod szyldem Schott Bros. Na początku szyli małe ilości płaszczy, które nie cieszyły się dużą popularnością. Przełomem w ich działaniach stała się współpraca z firmą Beck Industries, która na początku lat ’30 ubiegłego wieku, była największym dystrybutorem marki Harley-Davidson w Stanach Zjednoczonych. Motocykliści jeździli na swoich maszynach w długich, nieprzemakalnych płaszczach dlatego zadaniem braci Schott było stworzenie wygodnej i praktycznej kurtki skórzanej. Tak powstał kultowy model Perfecto 618.

Obecnie skórzana ramoneska jest nadal w modzie i stała się również ważnym elementem garderoby damskiej. Dlatego nie mogło jej zabraknąć w stylizacjach dziennych, które przygotowuję dla marki Molton. Zapraszając Celestynę na metamorfozę, wiedziałam, że jedna ze stylizacji będzie miała skórzaną kurtkę w roli głównej. Tak powstała propozycja składająca się ze złotego, dwuczęściowego kompletu, skórzanej kurtki i czerwonej torebki. Mała torebka jest punktem kolorystycznych, który przełamuje ten stonowany komplet. W zależności od upodobań oraz charakteru pracy zestaw ten idealnie nadaje się na co dzień lub na popołudniowe wyjścia. Kurtka skórzana będzie się również świetnie prezentować w wydaniu eleganckim, np. z klasyczną białą koszulą i czarnymi spodniami z materiału. Wszystko zależy od naszych upodobań. Tu możesz zonaczyć Celestynę w stylizacji wieczorowej: http://www.littlebitofmakeup.pl/metamorfoza-z-marka-molton-elegancka-sukienka-na-specjalne-okazje/

Kurtka Molton dostępna tu: https://molton.pl/odzie-skorzana-44867.html

Bluzka Molton dostępna tu: https://molton.pl/bluzka-472051.html

Spodnie Molton dostępne tu: https://molton.pl/spodnie-307086.html

Torebka Molton dostępna tu: https://molton.pl/torebka-62235.html

Jak nosić klasyczna, skórzaną ramoneskę?Jak nosić klasyczna, skórzaną ramoneskę?Jak nosić klasyczna, skórzaną ramoneskę?Jak nosić klasyczna, skórzaną ramoneskę?

6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: