Modne inspiracje – w stylu lat ’60

Lata 60 ubiegłego wieku zaczęły mnie interesować zupełnie niedawno. Wcześniej wierna byłam stylistyce ’70s. Czarne, dopasowane golfy, krótkie spódniczki trapezowe sukienki zestawione z butami na niewysokim obcasie, stały się obiektem mojego zauroczenia. Co prawda czarny golf jest ze mną już od czasów liceum, ale nigdy nie łączyłam go z konkretnym stylem. Po prostu jest praktyczny i wygodny. Przeszukując internet w nadziei na znalezienie ciekawych inspiracji, natknęłam się na dużo zdjęć Brigitte Bardot z okresu  prosperity w latach 60. Jej styl w tym okresie odzwierciedlał ducha epoki wyzwolonej i nieskrępowanej kobiecości. Nosiła ona wtedy dopasowane kombinezony, krótkie spódnice z czarnymi, dopasowanymi golfami, włosy związane w niedbały kucyk oraz swoją słynną, naburmuszoną minę.

Makijaż opierał się na mocno podkreślonych oczach czarną kredką oraz cielistych lub jasno morelowych ustach z widocznym, ciemniejszym konturem. Oczywiście wszystko było doprawione dużą ilością maskary lub sztucznych rzęs. Moja interpretacja tego stylu jest dość luźna, a fryzura ala Bardot niestety nie daje takiego efektu, jak u aktorki. Moje włosy są ciężkie i niskoporowate, dlatego nie chcą się układać w taki artystyczny nieład. Nawet nawiązująca do epoki wstążka przewiązana przez włosy nie prezentuje się u mnie wspaniale. Trudno, przynajmniej mogę traktować ją jako akcent stylistyczny.

Buty marki Carini świetnie zgrały się z resztą stylizacji i muszę przyznać, że jak na tego typu obuwie, są wygodne. Myślę jednak, że gdyby były wykonane ze skóry zamszowej, to komfort ich noszenia byłby większy.  Jest to pierwsza stylizacja z ich udziałem. Będą jeszcze dwie.

Modne inspiracje - w stylu lat '60Modne inspiracje - w stylu lat '60Modne inspiracje - w stylu lat '60

3

2 comments

  1. Wyglądasz oszałamiająco!! Lata 60 to przełomowe czasy w kwestii mody i szerokopojętej obyczajowości, to wtedy pojawiły się klasyki które masz na sobie w tej sesji. Kozaki Ci się ułożą na nodze, wystarczy kilka dni chodzenia, są piękne i wyglądasz w nich bosko.

    1. To prawda, że lata 60 wniosły sporo nowości w każdej dziedzinie życia. Dobrze się czuję w tej stylistyce. Jednak kozaki wolę zamszowe, mają mniej oficjalny charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: