Neony w makijażu czyli twarz w techokolorze

Makijaż z jaskrawymi kolorami pokrywającymi twarz zapoczątkowały w latach ’80 gwiazdy sceny Dance Pop. Ogólnie funkcjonującym schematem jest właśnie to, że to gwiazdy popkultury rozprzestrzeniają dane trendy do masowych odbiorców. Tak też było w przypadku neonowym, intensywnych makijaży, które nosiła na twarz Madonna czy Boy George. Zresztą ten ostatni do dzisiaj prezentuje na swojej twarzy kolorowe makijaże, przypominające styl Drag Queen. Jednak neonowe kolory na początku lat ’90 przejął nurt Rave, który rozwinął się na scenie klubowej Wielkiej Brytanii. Jednym z głównych zespołów, który tworzył w nowym nurcie, był The Prodigy. Na ich punkcie oszalał cały świat łącznie z polskimi, młodymi wyzwolonymi duszami. Sama uległam fascynacji ich muzyką i pomimo tego, że nigdy nie czułam przynależności do żadnej subkultury, to muzyka The Prodigy jest w moim życiu do dzisiaj. Jestem również bardzo zadowolona, że było mi dane zobaczyć ich koncert na żywo. Koncert odbył się na jednym z Woodstocków (jeszcze pod starą nazwą).
Jak nosić neony ma co dzień? Jest to propozycja jedynie dla odważnych kobiet, które nie boją się testować nowości w swoim makijażu i których nie ogranicza biznesowy dress code. Choć muszę przyznać, że widuję na ulicach (szczególnie dużych miast) pewne siebie kobiety sukcesu, które mają swój wyrazisty, bezkompromisowy styl i wyglądają rewelacyjnie. Jest to jednak kwestia obycia, poziomu własnej świadomości oraz dużej znajomości kontekstu trendów. Czy w normalnym życiu można sięgnąć po intensywne żółcie i odcienie pomarańczu, tak aby nie przekroczyć granicy dobrego smaku? Myślę, że jeżeli zachowamy umiar i dopasujemy kolor oraz jego natężenie do swojego typu urody, to twarz zyska. Natomiast, jeżeli jesteś zachowawcza w kwestii swojego makijażu dziennego, to nawet na wieczór odradzam używania neonów. Uważam, że wszystko musi być łączone z odpowiednim kontekstem i poziomem umiejętności manualnych. W innym przypadku narażamy się na śmieszność w odbiorze przez innych, a zapewne nie taki jest nasz cel. Dlatego nowościom mówię tak, ale jedynie, kiedy idą one w zgodzie z naszą świadomością oraz przekonaniami. Makijaż ze zdjęć powswtał na potrzebę sesji zdjęciowej przedstawiającej neoneowe trendy w modzie i możesz ją zobaczyć tu:http://www.littlebitofmakeup.pl/w-rytmie-techno-i-neonowego-blysku/

Już niedługo rusza sprzedaż pierwszego LittleBeautyBooka! Zapisz się na listę oczekujących i podążaj drogą samoakceptacji, świadomego dbania o urodę i zdrowie! Link do zapisu poniżej:

https://www.subscribepage.com/littlebeautybookpl

Neony w makijażu czyli twarz w techokolorzeNeony w makijażu czyli twarz w techokolorze

7

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: