Nowe trendy w makijażu – Powiew klimatu lat ’80

Moda ciągle zatacza dekadowe koło i w tym sezonie nieśmiało rozpoczyna powrót tendencji nawiązujących do lat ’80 ubiegłego wieku. O charakterystycznych elementach w modzie tego okresu będę pisać w kolejnym poście. Teraz skupię się na kwestii związanej z makijażem. Lata osiemdziesiąte niewątpliwie kojarzą się z kiczem i krzykliwymi barwami. Jednak muszę podkreślić, że tak, jak z każdymi trendami, tak i wtedy tego typu makijaże były noszone przez określone grupy społeczne. Mam na myśli głównie zbuntowaną młodzież w nurcie punk lub bardziej popularnej Madonny oraz ogólnej tendencji disco. Tak zwana wysoka moda, prezentowana na wybiegach również się do tego przyczyniła, jednak bardziej w ujęciu artystycznym. To, co przeszło do masowych odbiorców, łączyło się głównie z elementem poszukiwania swojej tożsamości i buntu przeciw panującym zasadom. Rewelacyjnym przykładem tego zjawiska jest scena z filmu Pretty Women, w której odmieniona główna bohaterka spotyka się ze swoją dawną znajomą, z którą trudniła się prostytucją. Vivian, grana przez Julię Roberts ubrana w stonowane kolory i elegancie szorty, na twarzy ma niewielką ilość makijażu, podkreślającego jej urodę. W opozycji widzimy koleżankę, której twarz zdobi mocny makijaż i krzykliwe kolory. Chociaż film został wyprodukowany na przełomie 1989-1990r. można w nim zobaczyć spory wpływ mody lat ’80, a przedstawiona scena idealnie obrazuje kwestię związaną z nadużywaniem makijażu. 

Obecnie trendy zataczają koło jednak nauczone wcześniejszymi doświadczeniami, już wiemy, co kiedyś kojarzyło się z kiczem, więc sięgamy po to ostrożnie. Jako osoba zajmująca się wizażem zawodowo, bardzo chętnie tworzę makijaże pokazowe nawiązujące do danej dekady. Jest to moja interpretacja makijażu, w tym kimacie i uważa, że przy wywarzeniu proporcji i natężenia koloru może być świetną propozycją makijażu wieczorowego. Zresztą wykonałam go pod sesję zdjęciową w klimacie okazjonalnym. Modelowanie oczu zapomocą grubszej kreski jest ukłonem w stronę lat ’50 ubiegłego wieku  i ery Pin-up Girls. W sezonie jesień/zima 2020 ten rodzaj ozdoby oka równinez jest mocno promowany. Zresztą jest to klasyka, któa nigdy nie wyjdzie z mody, więc co sezon oglądamy wariacje na temat kreski na oku. Ważne jest aby jej wyciągnięcie oraz grubosc dopasować do kształtu oka oraz kontekstu okazji, na ktora się szykujemy. Kolejne posty będą o tym, jak możesz nauczyć się robić taką kreskę sama. Zostań ze mną i zainspiruj się!

Już niedługo rusza sprzedaż pierwszego LittleBeautyBooka! Zapisz się na listę oczekujących i podążaj drogą samoakceptacji, świadomego dbania o urodę i zdrowie! Link do zapisu poniżej:

https://www.subscribepage.com/littlebeautybookpl

Nowe trendy w makijażu - Powiew klimatu lat '80Nowe trendy w makijażu - Powiew klimatu lat '80Nowe trendy w makijażu - Powiew klimatu lat '80

 

6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: