Nowoczesna elegancja – Metamorfoza z marką Molton

Do nowego cyklu Metamorfoz z marką Molton zaprosiłam Joannę Owczarek, jedną z kobiet tworzących Stowarzyszenie Kobieta  Biznes i Rozwój.  Joanna na co dzień prowadzi bardzo aktywny tryb życia, dzieląc swoje obowiązki zawodowe z życiem rodzinnym. Z tego powodu postanowiłam zaproponować jej zestaw, składający się z wygodnych spodni, przełamanych jednokolorową bluzką. Wykończeniem tego looku są skórzane dodatki z lekko rockowym wydźwiękiem. Modnym punktem tego zestawu są dzianinowe spodnie, które na początku wzbudziły wątpliwości mojej modelki, jednak ostatecznie okazały się dobrym wyborem. Spodnie mają fason  joggerów, jednak dół nogawek wykończony jest złotymi guzikami, które przełamują ich sportowy charakter. Jest to propozycja, która w połączeniu z minimalistyczną bluzką oraz skórzanymi dodatkami, tworzy zestaw w stylu nowoczesnej elegancji.

Wszystkie elementy tej stylizacji są uniwersalne i bez problemu można włączyć je w skład posiadanej już garderoby lub na ich bazie stworzyć garderobę kapsułową. Co to jest garderoba kapsułowa, przeczytasz tu: http://www.littlebitofmakeup.pl/co-to-jest-garderoba-kapsulowa/  Cały zestaw zmieni swój charakter na mniej zobowiązujący, kiedy zamiast butów na obcasie nałożymy obuwie sportowe. Lubię, kiedy poszczególnie elementy stylizacji, czasami pozornie do siebie niepasujące mają jakiś wspólny mianownik. W tym przypadku elementami współgrającymi ze sobą są: okrągłe okucie torebki, bransoletka oraz złote guziki zdobiące dół spodni. Jest to dobry trik na zbudowanie spójnego wizerunku.

Ponieważ stylizacja ma charakter dzienny, makijaż również dostosowałam do okoliczności. Dlatego postawiłam na gładką i naturalnie wyglądającą skórę twarzy oraz naturalne odcienie na ustach i powiekach. W przypadku skóry dojrzałej bardzo ważną rolę odgrywa pielęgnacja oraz odpowiednio dobrane kosmetyki, które nakładamy niewielką warstwą na powierzchnię skóry. Aby uniknąć przemieszczania się, np. kredki do oczu poza ich obrys, wskazane jest sięgnąć po produkty, które mają właściwości wodoodporne lub przynajmniej wodooporne. Trwałość kosmetyków, wprawa w ich nakładaniu oraz kontrola makijażu, ma kluczowe znaczenie, kiedy cały dzień chcemy wyglądać dobrze.
Klasyczna elegancja może kojarzyć się większości z nudą i sztywnym mundurkiem. Tą stylizacją udowodniłam, że podążanie za modą, zachowując umiar i dopasowując ją do swoich preferencji, może działać jedynie na korzyść. Uważam, że w tej odsłonie Joanna prezentuje się jak pewna siebie dojrzałą kobietą, która zna swoja wartość i nie boi się sięgać po nowe rozwiązania. Świadomie, modnie i energicznie, czyli tak, jak powinno być! Kolejna odsłona metamorfozy Joanny już wkrótce. Zostań ze mna!

 

Spodnie możesz dostać tu: https://molton.pl/spodnie-320591.html

Bluzkę możesz dostać tu: https://molton.pl/bluzka-494961.html

Kurtkę możesz dostać tu: https://molton.pl/odzie-skorzana-46050.html

Torebkę możesz dostać tu: https://molton.pl/torebka-71714.html

 

 

Nowoczesna elegancja - Metamorfoza z marką MoltonNowoczesna elegancja - Metamorfoza z marką MoltonNowoczesna elegancja - Metamorfoza z marką Molton

10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: