Oczy skąpane w złocie – makijaż wieczorowy

Już od dłuższego czasu jestem zafascynowana tym, jaki efekt daje nakładanie pigmentów na mokro. Moją ulubioną marką, która słynie między innymi z czystych pigmentów, jest Inglot. Uwielbiam również Duraline tej marki dający spektakularny efekt i w porównaniu z podobnymi produktami innych marek, jest bardzo wydajny oraz dobrze łączy się z pigmentami. Jedynym jego minusem jest dość szybkie zastyganie, dlatego masę stworzoną z pigmentu i fixera polecam nakładać na skórę szybko, najlepiej cienką warstwą. Zawsze można dołożyć kolejną, a nakładanie za jednym razem grubej warstwy produktu może skutkować odklejeniem jej od skóry powieki.

 Zawsze, kiedy pokazuję makijaż wykonany pigmentami na mokro, pojawiają się pytania o to, w jaki sposób przygotowuję masę oraz ile Duraline używam. Dlatego w filmie poniżej oprócz makijażu krok po kroku, pokazuję również, jak mieszam ze sobą produkty. Pigmenty Inglot są bardzo drobno zmielone i dobrze rozprowadzone dają efekt pięknie rozświetlonej skóry, która wygląda bardzo naturalnie. Staram się zachować balans pomiędzy iskrzącymi elementami makijażu a skórą, na którą nakładam minimalną ilość produktów korygujących. Taka technika pozwala mi na uzyskanie równowagi i nie daje efektu przerysowania. Pomimo mocnego podkreślenia oczu całość makijażu wydaje się lekka. Pigmenty mieszane z olejową bazą stosuję również jako rozświetlacz.

Makijaż ten jest jedynie inspiracją do poszukiwania możliwości w kreowaniu wizerunku wieczorowego za pomocą pigmentów na mokro. Ponieważ jest to makijaż pokazowy, nie polecam odtwarzania go 1:1. W życiowych sytuacjach wystarczy, że do swojego makijażu oczu przemycicie iskrzące pigmenty jako akcent lub postawicie jednie na mokrą taflę rozświetlacza na polikach. Makijaż to zabawa i zachęcam do eksperymentów, jednak polecam umiar 😉 Tu możesz zobaczyć, jak wykonuję swój makijaż dzienny: http://www.littlebitofmakeup.pl/moj-szybki-makijaz-dzienny/

Już niedługo rusza sprzedaż pierwszego LittleBeautyBooka! Zapisz się na listę oczekujących i podążaj drogą samoakceptacji, świadomego dbania o urodę i zdrowie! Link do zapisu poniżej:

https://www.subscribepage.com/littlebeautybookpl

 

 

Oczy skapane w złocie - makijaż wieczorowy

 

 

8

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: