Punkt przełomowy – czyli o małych krokach do wielkich zmian

Kupując sobie książkę Malcolma Gladwella pt. „Punkt przełomowy O małych przyczynach wielkich zmian”, nie przypuszczałam, że będzie ona tak na czasie. Jej pierwszy rozdział poświęcony jest trzem regułom rozprzestrzeniania się epidemii. Pan Gladwell przytacza w nim historię wybuchu epidemii w Baltimore w 1995 roku i roli pojedynczych jednostek, które miały kluczowy wpływ na jej rozwój. Cała książka poświęcona jest zagadnieniom związanym ze schematem rozprzestrzenianiem się idei i zjawisk społecznych. Historie epidemiologiczne są tu przytoczone, jako idealny przykład na to, jak rozsiewanie „wirusa” działa w praktyce. Jednak w obecnej chwili jest to idealne odniesienie do stanu, w jakim się znajdujemy. Ponieważ na świecie szaleje wirus w koronie, całe społeczeństwo polskie przebywa na narodowej kwarantannie, która spowodowała zastój zarówno w strefie społecznej, jak i gospodarczej naszego kraju. Nie znam się na rozwiązywaniu problemów gospodarczych, choć oszacowanie skutków tego stanu jest w mojej ocenie z grubsza do przewidzenia. Zastój w przepływie pieniądza nigdy nie wróży dobrze. 

Zastanawiając się nad tym, jak mogę połączyć obecną sytuację z dziedziną, na której się znam, doszłam do wniosku, że kwestie związane z naszym wyglądem również są teraz bardzo ważne. Musimy przetrwać czas niepewności, a pomóc nam w tym mogą między innymi działania pozytywnie wpływające na nasze samopoczucie. Do takich należą kwestie związane z dbaniem o nasze zdrowie, urodę i wygląd.
Przygotowując stylizację dla Adriany Szklarz, w której zaprezentowała się podczas sesji zdjęciowej, nie miałam pojęcia, że będzie ona przełomowa. Po pierwsze dlatego, że Adriana nie nosi sukienek, a postanowiłam ją w nią ubrać. Po drugie rekwizytem do sesji była właśnie wspomniana wyżej książka pana Malcolma,”Punkt przełomowy”. Moda kojarzy się większości z rzeczami błahymi, mającymi zaspokoić jedynie nasze próżne ego. W takim jej ujęciu wybór tej książki nie był oczywisty. 

Dlaczego więc sięgnęłam po tę książkę? Od dawna uważam, że chcąc się rozwijać, należy sięgać po wartościowe treści z różnych dziedzin, które dają nam szeroki pogląd na zjawiska i rzeczy nas otaczające oraz pokazujące je w różnym kontekście. Wszystko jest ze sobą połączone, a posiadanie wiedzy na temat otaczającego nas świata powoduje, że możemy łączyć w całość poszczególne elementy i w większym zrozumieniu zgłębiać zagadnienia nas interesujące. Poza tym tak zwana wiedza ogólna pozwala nam również na to, aby za pomocą doświadczenia i wyciągania z niego wniosków lepiej odnajdywać się w każdej sytuacji. Ma to ścisły związek zarówno w kwestiach zawodowych, jak i w tych czysto towarzyskich. Natomiast książka ta przedstawia schematy rozprzestrzeniania się trendów i podchwytywania ich przez społeczeństwo, co w branży mody jest niezwykle istotne i mocno łączy się z jej rentownością, czyli ze sprzedażą.

Praca przeniesiona do przestrzeni online i separacja, która jest konieczna, wymogła na nas zmianę kierunku naszych myśli. Jednak uważam, że podnoszenie swoich morale za pomocą z pozoru mało istotnych rzeczy, do jakich należą m.in. dobre ubranie oraz dbanie o przestrzeń, w której przebywamy, jest kluczowa do przetrwania i wyjścia z tej opresji bez większego uszczerbku na zdrowiu psychicznym.
Natomiast czy dla Adriany Szklarz ubranie sukienki było punktem przełomowym i przekonała się ona do tej części garderoby? Myślę, że zrobiła to pod wpływem chwili i lekkiej presji sytuacyjnej i nadal nie jest przekonana, że sukienki są dla niej. Z perspektywy czasu uważam, że zamiast butów na obcasie, sukienka świetnie by się prezentowała z wysokimi botkami w stylu militarnym. Może wtedy Adriana spojrzałaby na nią łaskawszym okiem. Z moich obserwacji wynika, że zmiana nastawienia nie przychodzi szybko i potrzebny jest czas. Dlatego myślę, że jeszcze w przyszłości spróbuję ją przekonać, że sukienki, tak samo jak spodnie spodnie są wygodne. Zostań ze mną, bo kolejne propozycje stylizacyjne będę prezentować wkrótce! 🙂

Sukienkę możesz dostać tu: https://molton.pl/sukienka-714029.html

Już niedługo rusza sprzedaż pierwszego LittleBeautyBooka! Zapisz się na listę oczekujących i podążaj drogą samoakceptacji, świadomego dbania o urodę i zdrowie! Link do zapisu poniżej:

https://www.subscribepage.com/littlebeautybookpl

 

Punkt przełomowy - czyli o małych krokach do wielkich zmianPunkt przełomowy - czyli o małych krokach do wielkich zmianPunkt przełomowy

 

 

7

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: