Zosatń Wiedźmą i ciesz się zdrowiem swojego organizmu

W świadomości społecznej słowo Wiedźma kojarzy się źle i przywodzi nam na myśl  wizję kobiety, która ma złą energię, para się czarną magią, szkodzi innym, a do tego jest nieatrakcyjna wizualnie. Są to wszystko krzywdzące stereotypy, które swój początek mają w historii nawracania pogańskich ludów słowiańskich na chrześcijaństwo.

Jakie jest prawdziwe znaczenie słowa wiedźma?

Wiedźma określa kobietę wiedzącą, która posiada wiele umiejętności leczących ciało i duszę. Zajmuje się ziołolecznictwem, zna się na przyrodzie i rozumie schematy otaczającego ją świata. Wśród ludów słowiańskich cieszyła się ona dużym uznaniem i szacunkiem. W myśl zasady, że nowe rządy i  nowe układy, za jakimi idzie władza, wpływy i pieniądze, spowodowały, że kobiety niezależne, znające się na naturalnym uzdrawianiu musiały zostać  napiętnowane i zgładzone. Tylko nieświadomym i ubogim mentalnie tłumem można sterować. Wszystkie chrześcijańskie polowania na czarownice miały to właśnie podłoże. Do dzisiaj nazwanie kogoś Wiedźmą jest odbierane, jako coś obraźliwego. Jednak nie dla mnie : ) Sama siebie lubię tak nazywać i również zachęcam Cię do tej praktyki. Wiedząc więcej, możesz w świadomy sposób korzystnie wpływać na  stan swojego zdrowia oraz wspomagać w tym  swoich bliskich.

Na zestaw genów przekazanych nam przez przodków nie mamy wpływu. Jednak to, w jaki sposób będziemy nimi zarządzać i wykorzystywać ich potencjał, jest już w pełni przez nas kontrolowane. Musisz mieć świadomość, że na Twój organizm działają proste rzeczy, które w natłoku szumu informacyjnego bagatelizujesz. Podstawową sprawą, która odpowiada za zdrowie organów wewnętrznych oraz zdrowie skóry, są witaminy i inne związki organiczne, które budują tkanki. Należą do nich tłuszcze, węglowodany, minerały oraz płyny, głównie woda. Dlatego oprócz kosmetyków pielęgnacyjnych, także ważne jest pielęgnowanie skóry od wewnątrz. Podstawową grupą witamin, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i odpornościowego, są witaminy z grupy B. Kiedy kobieta jest w ciąży, lekarz przypisuje suplementację kwasem foliowym, który ma za zadanie wspomóc rozwój układu nerwowego dziecka. Należy on właśnie do rodziny witamin B. Jedną z ważniejszych witamin jest również witamina B3, zwana Niacyną. Reguluje ona działanie systemu nerwowego, uspokaja go i dodaje energii komórkom. W połączeniu z kwasami omeg 3 i koenzymem q10 tworzą niezastąpione źródło energii oraz wpływają na wygląd skóry i włosów. Dlatego oprócz zdrowego odżywiania ważna jest również dobra suplementacja organizmu. W ten sposób wpływamy na zdrowie oraz wygląd naszej skóry. Po 35 roku życia metabolizm znacznie spada, a składniki odżywcze nie wchłaniają się tak dobrze. Szczególnie że przetwórstwo nie sprzyja utrzymaniu wartościowych składników w  żywności. Dlatego możesz na swoje zdrowie wpłynąć sama. O tym też mówi pojęcie Biohackingu, o którym moim zdaniem zacznie być głośno na szeroką skalę za jakiś czas. Pisząc e-booka, który niedługo wydam, szerzej opisałam swoją historię i to, w jaki sposób polepszyłam swój stan zdrowia odpowiednimi suplementami. Mówię o tym również w kursie dotyczącym świadomego dbania o urodę i nauki nowoczesnych technik makijażu. 

Natomiast w pierwszej kolejności zadbaj o to, żeby skóra miała odpowiednią dawkę witamin i ochronę przeciwsłoneczną. Więc stosuj krem z filtrem nawet, jak pracujesz w klimatyzowanym pomieszczeniu. Skóra będzie Ci wdzięczna! 

Już niedługo rusza sprzedaż pierwszego LittleBeautyBooka! Zapisz się na listę oczekujących i podążaj drogą samoakceptacji, świadomego dbania o urodę i zdrowie! Link do zapisu poniżej:

https://www.subscribepage.com/littlebeautybookpl

Zosatń Wiedźmą i ciesz się zdrowiem swojego organizmuZosatń Wiedźmą i ciesz się zdrowiem swojego organizmuZosatń Wiedźmą i ciesz się zdrowiem swojego organizmu

 

 

7

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: